Maailm ja mõnda

Siin on loetelu minu lugudest, mis on ilmavalgust näinud. Sekka ka mõni, mis on nö valmimise staadiumis. Mõned on ainult paberil, teised on ka veebis leitavad.

Paberil olevad raamatud Goodreads'i järgi:
https://www.goodreads.com/author/list/8552852.Heinrich_Weinberg


MINU KIRJUTATUD RAAMATUD:

Minu käest on küsitud ka, mis järjekorras peaks raamatuid lugema, kas on mingi siduv teema, järgnevus... Seni avaldatud 5 raamatust kuuluvad 4 nn Gildi Võrgustiku maailma. Allpool on nendes raamatutes olevate lugude kronoloogiline järjekord. Kui lugeda selles järjekorras, siis tuleb põigelda eekätt kahe jutukogu vahel ja seejärel võtta ette romaanid. Samas võib vabalt läheneda selles järjekorras:

Number raamatu ees näitab raamatu avaldamisjärjekorda


Gildi Võrgustiku lood:

1. "Pimesi hüpates" (jutukogu; 2016):
5. "Puruks ja pool ringi tagasi" (jutukogu; 2022)
  • Loomulik kadu
  • Järgmisel suvel on meil hobuseid tarvis
  • Lõpp ei tule enne kui Paks Daam laulab
  • Igal pool on parem kui kusagil mujal
  • Puruks ja pool ringi tagasi
  • Puhtalt pääsenud
2. "Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist" (romaan; 2017)
4. "Meeleheite valem" (romaan; 2020.a; otsene järg romaanile "Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist")


Sõltumatud romaanid:

3. "Tõrkeotsing" (romaan; 2018.a; Stalker 2019)




MINU KIRJUTATUD JUTUD:


5. "Kes varju püüab" (Reaktor: http://ulmeajakiri.ee/?jutt-kes-varju-puuab; ja kogumik "Tuumahiid 3 - Triitium")

6. "Lõpp ei tule enne kui Paks Daam laulab" (kogumik Täheaeg nr 16 - Hirmu planeet)

7. "Mitmekihilisem" (Reaktor: http://ulmeajakiri.ee/?jutt-mitmekihilisem ja "Tuumahiid 4: Berüllium)

8. "Päästa meid kurjast" (kahasse Reidar Andresoniga; 2017.a jutuvõistluse I koht; Täheaeg 17)

9. "Vabavalla kaotamine" (lühiromaan kogumikus "Eestid, mida ei olnud", koostaja Indrek Hargla, 2017)

10. "Helisev muusika" (Reaktor: http://ulmeajakiri.ee/?jutt-helisev-muusika)

11. "Vaikust ja rahu" (Reaktor: https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt-vaikust-ja-rahu)

12. "Kõik üheskoos eraldi" (Looming nr 5-2019; omaette jutt, mis ei kuulu otseselt kuhugi varasemasse maailma) - tänaseks pääseb sellele ka juba neti kaudu ligi: https://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=is&oid=AKlooming201905&type=staticpdf - alates lk 54 (669)

13. "Patrioot" (Ulmeantoloogia Asimov 100 - koost. Raul Sulbi; detsember 2019 - lugu sellest, kuidas Siwenna patriitsi Onum Barri noorim poeg Ducem Barr pärast kättemaksu asekuningas Luciusele põgeneb - tema teekond koju ja mis kõik sellega kaasneb)

14. "Igal pool on parem kui kusagil mujal" (Mike Suoar vol 2 ehk mis sai pärast Paksu Daami lõppu; Täheaeg 19 - Pilvede sultan - Veenuse erinumber)

15. "Karma võlg" (antoloogia "Ülestõusjad ja kodukäijad" - koost. Indrek Hargla; aprill 2020 - samas maailmas "Heliseva muusikaga" toimuv lugu.)

16. "Tumeroheline unistus" (Reaktor: https://www.ulmeajakiri.ee/?jutt-tumeroheline-unistus)

17. "Puruks ja pool ringi tagasi" (Reaktor: https://www.ulmeajakiri.ee/?luhiromaan-puruks-ja-pool-ringi-tagasi)

18. "Loomulik kadu" (kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi")

19. "Lahke mehe tasu" (antoloogia "Eesti nõid" - koost. Indrek Hargla; mai 2022 - samas maailmas "Helisev muusik" ja "Karma võlg" toimuv lugu.)

20. "Puhtalt pääsenud" (kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi")



GILDI VÕRGUSTIKU MAAILMA LUGUDE KRONOLOOGILINE JÄRJEKORD:

Kui Gildi võrgustiku maailmas (või sipelgalõvi või pimesi hüppamise või gewtaki maailma) juttude peale mingit ajatelge hakata üles ehitama, siis see võiks olla järgmine:

1) "Pimesi hüpates" - sissejuhatus ehk kuidas kõik alguse sai (kogumik "Pimesi hüpates");
2) "Kadunud ja leitud" (nö Kõrvemaa jutt; kogumik "Pimesi hüpates");
3) "Loomulik kadu" (nö Kõrvemaa jutt; kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi");
4) "Nurgatagune reisibüroo"; "Kui udu hajub" (kogumik "Pimesi hüpates") ja "Järgmisel suvel on meil hobuseid tarvis" (Reaktor ja kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi") - neid võiks tinglikult nimetada ka Kaitseala lugudeks;
5) "Lõpp ei tule enne kui Paks Daam laulab" (Mike Suoar vol 1; "Täheaeg 16" ja kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi");
6) "Igal pool on parem kui kusagil mujal" (Mike Suoar vol 2 ehk mis sai pärast Paksu Daami lõppu; "Täheaeg 19" ja kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi");
7) "Kasutusvalmis" (Reaktor ja kogumik "Pimesi hüpates"); 
8) "Millest sa järeldad, et sinu karjamaal elab sipelgalõvi?" (Täheaeg 13 ja kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi"; nö Yellowstone vol 1);
9) "Vihma seitse nime" (Reaktor ja Tuumahiid 2 ja kogumik "Pimesi hüpates" ja kogumik "Eesti ulme XXI sajandil"; nö Yellowstone vol 2);
10)  "Puruks ja pool ringi tagasi" (kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi"; nöYellowstone vol 3);
11) "Puhtalt pääsenud" (kogumik "Puruks ja pool ringi tagasi"; Mike Soar, Teckland Leathercord mix-up);
12) "Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist" (Reaktoris 1 osa ja terve romaan; Teckland Leathercord vol 1);
13) "Meeleheite valem" (mis sai pärast Leathercordi ja tema kaaslaste sattumist Gulagile;
14) "Päästa meid kurjast" (kahasse Reidar Andresoniga; 2017.a jutuvõistluse I koht; Täheaeg 17).

Ehk siis need viimased on ka ajaliselt kõige kaugemal tulevikus. Siin on palju-palju nö tühja ruumi, kirjeldamata ajaetappe ja mis kõik veel. Selle maailma "ehitamine" ei käi mingi suure projektplaani alusel, vaid pigem nii, kuidas parasjagu mulle endale huvitav tundub.

PS. Kirjastaja näpunäitel (et mitte öelda publiku tungival nõudmisel) sai "Meeleheite valem" varustatud väikese üldinformatiivse tekstiga:

Gildi võrgustik:

21.sajandil avastasid meie päikesesüsteemi endid gewtakiteks nimetavad inimesed tsivilisatsioonist, mis asub Maast umbes 150 valgusaasta kaugusel. Esimene sõbralik kontakt, teadmiste ja tehnoloogia vahetus lõppes katastroofiliselt nii maalastele kui gewtakidele, sest kontakti tagajärjel aset leidnud viiruste kohtumisel tekkis uus superviirus. Maa elas selle üle kergemini, gewtakid rängemalt. Sellest kohtumisest ja selle vahetutest järelmõjudest räägib jutustus „Pimesi hüpates“.

Maalased, kes said oma käsutusse uued tehnoloogiad ja teadmised, hakkasid innukalt uurima ja koloniseerima nii päikesesüsteemi kui lähimaid tähesüsteeme. Samal ajal halvenes jätkuvalt Maa keskkonnaseisund; ülerahvastatus ning sotsiaal-majanduslikud pinged põhjustasid ulatuslikke sõdasid, mille eest paljud inimesed põgenesid kosmosesse, muutudes seal kergeks saagiks alalises tööjõunäljas korporatsioonidele, kes kosmoseliikluse ja -kaubanduse kontrollimiseks moodustasid Gildi nimelise katusorganisatsiooni. Sellele metsikule perioodile heidavad valgust lood „Nurgatagune reisibüroo“, „Kui udu hajub“, „Lõpp ei tule enne kui Paks Daam laulab“, „Igal pool on parem kui kusagil mujal“ ja „Kasutusvalmis“.

Intensiivne koloniseerimine, Gildi monopol transpordiportaalide opereerimisel ja ussiurkevõrgustiku militaarsel otstarbel kasutamise keerukus vältis sõdasid iseseisvunud kolooniate vahel. Aga inimkond oli killustunud, mis muutis ka teadussaavutuste laialdasema kasutuselevõtu raskemaks. 
Neljanda aastatuhande alguseks on olukord Maal rahunenud ja suurel määral on suudetud keskkonnaseisundit renoveerida. Romaani „Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist“ sündmuste asetleidmise ajaks on gewtakid, Gild ja ÜRO muutunud uuteks võimukeskusteks, kes soovivad oma mõjukust taastada või kindlustada ja laiendada. Segastest ja ka teinekord läbi kukkunud koloniseerimisprojektidest on erinevatesse tähesüsteemidesse maha jäänud nii töökorras portaale, terveid linnasid kui ka muid objekte. 

Liiguvad legendid, et keegi on geneetiliste manipulatsioonidega, kasutades Yellowstone’i nimelise maailma mikroobe (loe lisa „Vihma seitse nime“) suutnud muuta inimese genoomi selliselt, et ta on surematu. Samuti räägitakse, et Antonovi režiimi teadlased on kusagil kauges tähesüsteemis tegutsenud koloonias ehitanud eksperimentaalse tähelaeva, mis suudab läbida tohutuid vahemaid silmapilguga, selle asemel, et liikuda traditsioonilise alcubierre’i varpajamiga, mis tihtipeale eeldab krüosäilitust, millel omakorda on drastilised kõrvalmõjud. (Kui just pole tegemist geneetiliselt muundatud inimestega…) Vargsi on alanud otsingud nende lugude tõeväärtuse välja selgitamiseks ja võimalusel tehnoloogiate omandamiseks, et saada paremad positsioonid uutes nüüd juba tähtedevahelistes võimumängudes. 

Dr Teckland Leathercord rebitakse välja oma harjumuspärasest ontlikust kolkamaailma ülikooli teadlaseelust, kui teda süüdistatakse oma naise mõrvas. Vangla asemel sattub ta hoopis palgasõdurite kosmoselaevale ning peadpööritavatesse seiklustesse, millesse on segatud nii gewtakidena tuntud naabertsivilisatsioon, tähtedevahelist liiklust kontrolliv Gild kui ÜRO. Ajades kadumaläinud innovaatilise kvantajamiga eksperimentaalse kosmoselaeva jälgi inimkonnale tuntud universumi piirimaailmades leiab dr Leathercord kildhaaval olulist informatsiooni nii iseenda mineviku kohta kui ka uue armastuse – Thessa. Kuid saatusel on tema jaoks varuks tagasilöögid: kokkupõrkes vaenlastega saab Thessa surma. Oma elu päästmiseks peab dr Leathercord vana ja vaevu töökorras portaali kaudu pagema Gulagi-nimelisse endisesse koloniaalmaailma, kust pealtnäha puudub tagasitee.

Romaan „Meeleheite valem“ võtab loo järje üles samast kohast, kus „Eneseväärikusel pole sellega mingit pistmist“ lõppes: dr Leathercord on koos kaaslastega Gulagil lõksus. Ta peab toime tulema nii oma kaotusvalu kui kohaliku turvateenistuse ebaterve huviga tema isiku suhtes. Koos kohaliku meistrimehe Anatoli Saarineniga töötavad Leathercordi kaaslased välja meeleheitliku plaani Gulagilt põgenemiseks. Selleks pole tarvis ei enamat ega vähemat kui kaevandusmaailmas sunnitöölistena kasutatud geneetiliselt muundatud inimeste metsistunud hõimult varastada kammitsemata tehismõistust sisaldav arvutituum (mida nood jumalusena kummardavad), leida anarhiasse vajunud maailmast süstik, millega orbiidile pääseda, ärandada süsteemisiseseks kaubaveoks mõeldud kosmoselaev, ehitada ühes unustatud kosmosetehases lõpuni pooleli jäänud tähelaev, hüpata naabersüsteemi, kus kohe-kohe mustaks auguks kokku varisev neutrontäht on tekitanud terve hulga ebastabiilseid ussiurkeid, mis peaksid idee kohaselt pakkuma ühendusteid tagasi kodumaailma. Ja selle kõige juures tuleb vältida, üle kavaldada või avalikult võitlusse astuda Centori Impeeriumi agentide ja sõjalaevastikuga.
 
Mitte ükski lahinguplaan ei ela üle kontakti vastasega, aga kord juba sellele teele asunud, ei ole dr Leathercordil ja tema kaaslastel tagasipöördumiseks võimalust. Kas meeleheitlik risk tasub ennast ära ja millised üllatused ootavad neid ees teekonnal ning selle lõpus?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Kaanepilt: Marge Nelk  Ja vahepeal ilmus ka Indrek Hargla poolt koostatud kogumik "Eesti nõid", kus teiste vahvate nõiajuttude hul...